MeD-BioFood - Medzinárodný online PhD. Workshop

Dňa 28.10.2021 sa v rámci projektu KEGA Medzinárodné etablovanie doktorandského študijného programu v oblasti biotechnológie a potravinárstva (MeD-BioFood) pod gesciou prof. Ing. Adriany Kolesárovej, PhD. konal medzinárodný online workshop pre PhD. študentov. Koordinátori doktorandského štúdia zo štyroch zapojených univerzít: Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre; Wrocław University of Environmental and Life Sciences, Poľsko; The Miguel Hernandez University v Elche, Španielsko a The University of Molise, Taliansko prezentovali možnosti štúdia na jednotlivých univerzitách, ako aj vedeckovýskumné aktivity. Svoj výskum z oblasti biológie, potravinárstva a biotechnológii prezentovalo 23 doktorandov - 5 z Poľska, 8 zo Španielska, 5 z Talianska a 5 zo Slovenska. Všetky prezentácie boli kvalitne spracované, čoho dôkazom bola odborná diskusia moderovaná Ing. Tomášom Jamborom, PhD., ako aj Ing. Antonom Kováčikom, PhD. a Ing. Jaroslavom Michalkom, PhD.

Významným benefitom aktívnej participácie na workshope bolo nielen poznanie aktuálnych vedeckovýskumných činností v zahraničí, ale predovšetkým nadviazanie nových spoluprác a priateľstiev.

Prezentujúcim boli udelené virtuálne certifikáty o aktívnej účasti na workshope.