Medzinárodná vedecká konferencia „Animal Physiology 2022“ v Košiciach

V dňoch 1. – 3. 6. 2022 sa uskutočnila medzinárodná vedecká konferencia „Animal Physiology“, ktorá je každoročne organizovaná Ústavom aplikovanej biológie FBP SPU v Nitre, Pedagogickou univerzitou v Krakove, MU v Brne a ÚFHZ SAV v Košiciach. 17. ročník tejto konferencie bol organizovaný Ústavom fyziológie hospodárskych zvierat SAV, Košice a prebiehal v košickom kongresovom hoteli CENTRUM. Program konferencie bol rozdelený do 3. hlavných sekcií:

· Výživa, metabolizmus a mikrobiológia

· Fyziológia, toxikológia a molekulárna biológia

· Reprodukcia a vývoj

V rámci konferencie v jednotlivých sekciách svoje výsledky výskumu prezentovali vedci zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Talianska, Peru, Egypta a Indie. 84 účastníkov konferencie, z toho 23 zamestnancov a doktorandov z SPU, odprezentovalo svoje výsledky vo forme prednášky alebo posteru. Prezentované práce boli publikované v zborníku abstraktov, ktorý je dostupný na webovej stránke konferencie: https://sites.google.com/view/animal-physiology2022/book-of-abstracts.

Vedecký ale aj spoločenský program konferencie prispel k skvalitneniu vedomostí, spolupráci jednotlivých univerzít na medzinárodnej úrovni a v neposlednom rade k posilneniu starých a vybudovaniu nových priateľstiev a spoluprác medzi účastníkmi konferencie.