V Prahe sa uskutočnilo nadnárodné stretnutie v rámci Erasmus+ projektu InGUPS

V termíne 16. – 17. apríla 2024 sa v Prahe konalo nadnárodné stretnutie v rámci projektu Erasmus+ KA220 Kooperačné partnerstvá "Innovative education in gastronomy: To support the sustainability of food system" (InGUPS), č. 2022-1-SK01-KA220-HED-000087766.

V prvý podvečer otvorila stretnutie za hosťujúcu univerzitu AMBIS.Vysoká škola pani rektorka Dr. Martina Mannová. Počas hlavného programu lokálna koordinátorka doc. Ing. Alžbeta Kiráľová, Ph.D. privítala účastníkov z partnerských inštitúcií a vzápätí stretnutie pokračovalo podľa dohodnutého programu, pod vedením koordinátora projektu z SPU v Nitre, Ing. Ľubomíra Belej, PhD. Hlavnou témou bol aktuálny stav tvorby výstupov projektu v rámci druhej polovice jej doby riešenia, ako aj diskusie o prípadných zmenách a doplneniach na úrovni partnerov.

Cieľom projektu je vytvorenie inovatívnych multijazykových obsahových náplní a študijných materiálov teoretických a praktických cvičení zameraných na gastronómiu a potravinárstvo, s pridaným cieľom integrácie ukrajinských študentov do vzdelávacieho procesu na jednotlivých univerzitách tvorbou učebných materiálov a video inštruktážnych videí v jazykovej forme krajiny, v ktorej študujú a v ukrajinskom jazyku s cieľom zjednodušiť ich odbornú prípravu.