Fakulta biotechnológie a potravinárstva nadviazala spoluprácu s firmou GSK Levice

GSK (GlaxoSmithKline) je globálna vedecko-zdravotnícka spoločnosť so sídlom v Londýne, ktorá zamestnáva takmer 100 000 ľudí v 150 krajinách sveta. GSK Consumer Healthcare Levice, s. r. o. je stabilný, dynamicky sa rozvíjajúci výrobný závod v Leviciach s vyše 500 zamestnancami, ktorý sa môže pochváliť úspešnou tradíciou už od roku 1965. Zameriava sa na výrobu produktov v oblasti starostlivosti o ústnu hygienu. Vo svojom výrobnom portfóliu má mnohé celosvetovo najvyhľadávanejšie značky zubných pást, ako napríklad Sensodyne, parodontax či Aquafresh. Fakulta biotechnológie a potravinárstva nadviazala spoluprácu s touto úspešnou firmou na začiatku roka 2021. Pracovisko v Leviciach má špičkovo laboratórne vybavené pracoviská na chemickú a mikrobiologickú analýzu, kde budú môcť študenti absolvovať prax a tak získať cenné skúsenosti a zručnosti počas svojho štúdia. Laboratória sú vybavené modernými technológiami (napr. iónový chromatograf značky DIONEX, GC, HPLC, AAS). Aj napriek mimoriadnym opatreniam v mesiaci január sa fakulte podarilo na základe darovacej zmluvy od firmy GSK získať pre našu fakultu laboratórne zariadenia a nábytok. Fakulte bol odovzdaný laminárny box, pH meter a viacero kusov pekne zachovaného laboratórneho nábytku. Aj touto cestou by sme chceli spoločnosti poďakovať a tešíme sa na spoločnú vzájomnú spoluprácu.