OSLAVUJEME

Aktuálne informácie

napísal

Dva ústavy Fakulty biotechnológie a potravinárstva sa spoločne zúčastnili Európskej noci výskumníkov v Poprade, ktorú ako aj pominulé roky zastrešilo OC MAX. Ústav biotechnológie zastupoval Ing. Jaromír Vašíček, PhD. a Ústav aplikovanej biológie reprezentovali Ing. Filip Benko a Ing. Michal Ďuračka, PhD.

napísal

Do hlavného mesta na podujatie Noci Výskumníkov zavítal aj Ústav potravinárstva v zastúpení Ing. Evy Ivanišovej, PhD., Ing. Pavla Trebichalského, PhD., Ing. Petra Herca a Bc. Jakuba Balogu.

napísal

Dňa 30.09.2022 sa konala Európska noc výskumníkov, pričom toto podujatie malo zastúpenie v piatich slovenských mestách. Ústav aplikovanej biológie slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre participoval na noci výskumníkov v Banskej Bystrici v zložení Ing. Michal Mihaľ, Ing. Rudolf Dupák, Ing. Lucia Dianová a Ing. Denis Bažány.

napísal

Pod mottom „Dôverujme vede“ sa pracovníci Ústavu biotechnológie FBP zúčastnili 16. ročníka festivalu Európska noc výskumníkov. „Biotechnológie – včera, dnes a zajtra“ prezentovali v OC Európa v Banskej Bystrici.

napísal

Lišajník prof. Bačkora

Na počesť prof. RNDr. Martina Bačkora, DrSc., odborníka  Fakulty biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorý sa dlhodobo vo výskume venuje biológii a ekológii lišajníkov, pomenovali nový druh lišajníka.