
Rizikové faktory potravového reťazca 2025
Konferencia „Rizikové faktory potravového reťazca“ je už tradičným podujatím, ktoré organizujú Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Fakulta biotechnológie a potravinárstva, Ústav aplikovanej biológie, University of the National Education Commission v Krakove (UKEN), Faculty of Exact and Natural Sciences, Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (MATE), Szent István Campus – Gödöllő a University of Rzeszów, Faculty of Technology and Life Sciences, Department of Chemistry and Food Toxicology.

FBP navštívil odborník z Islandskej univerzity v Reykjavíku
Odborník z Islandskej univerzity v Reykjavíku doktor Maonian Xu absolvoval v auguste Erasmus+ stáž na našej fakulte. V rámci pobytu zavítal na Ústav biotechnológie našej fakulty a do Výskumného centra AgroBioTech.

Medzinárodní študenti úspešne ukončili štúdium na našej fakulte
Dňa 25. augusta 2025 úspešne ukončilo štátne skúšky desať zahraničných študentov spoločného študijného programu „Sustainability in Agriculture, Food Production and Food Technology in the Danube Region“ (Danube AgriFood Master – DAFM).

Tréningová škola na FBP sa zamerala na analýzu rastlinných mikrobiotov
Na Ústave biotechnológie Fakulty biotechnológie a potravinárstva (FBP) SPU v Nitre sa v júli konala medzinárodná tréningová škola zameraná na analýzu rastlinných mikrobiotov.

Zápis doktorandov na ak. rok 2025/2026
Harmonogram zápisov študentov na 3. stupeň vysokoškolského štúdia na akademický rok 2025/2026.