Aj študenti FBP pomáhali poľnohospodárskemu a potravinárskemu priemyslu

napísal (počet komentárov: 0)

Aj študenti Fakulty Biotechnológie a potravinárstva sa pridali k výzve p. rektorky SPU v Nitre pod názvom „Pomôžme nášmu poľnohospodárskemu a potravinárskemu priemyslu! Buďme súčinní s obchodmi s potravinami!“.

Iniciatívu odštartovala Potravinárska komora Slovenska a Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a postupne sa pridali aj ostatné priemyselné zväzy a združenia na čele so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

Študenti FBP z viacerých študijných programov (Bezpečnosť a kontrola potravín, Agrobiotechnológie, Technológia potravín, Vinárstvo a Aplikovaná biológia) sa rozhodli pomôcť pri nedostatku pracovných síl v potravinárskom priemysle a v čase boja s koronavírusom sa prihlásili ako dobrovoľníci na prax do podnikov, ktoré mali personálne problémy a pomohli tak v tejto náročnej situácii.

Sme radi, že máme študentov, ktorí aj v týchto zložitých časoch boli ochotní pomôcť a preukázali tak dôležitosť a opodstatnenosť štúdia v jednotlivých študijných programoch na Fakulte biotechnológie a potravinárstva.

Aj touto cestou by sme sa im chceli poďakovať, že pomohli, pomáhajú a veríme, že ešte budú pomáhať svojou osobnou angažovanosťou v zabezpečovaní dostatočného množstva potravín pre nás všetkých, a to nielen v rámci svojej povinnej praxe.

 

Späť