Na konferencii PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2020 predstavili víťazný, inovatívny a udržateľný projekt EcoDish

napísal (počet komentárov: 0)

Na konferencii PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2020 organizovanej v Českej Republike predstavili mladí startupisti svoj víťazný, inovatívny a udržateľný projekt EcoDish.

Dňa 12. 10. 2020 sa víťazný tím projektu EcoDish, prestížnej súťaže EIT Food RIS INNOVATION PRIZES 2020, predstavil na online konferencii PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2020. 

Online  konferencia PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2020, bola organizovaná v rámci projektu "ROSTLINNĚ". Ako uvádzajú organizátori konferencie a členovia tímu projektu, "Rostlinně" je projekt, s láskou k rastlinnej kuchyni, je to projekt, ktorý inšpiruje, podporuje a povzbudzuje majiteľov reštaurácií k rozširovaniu ponuky rastlinnej kuchyne a pomáha výrobcom potravín a supermarketom pri uvádzaní nových produktov na trh – pretože "Budúcnosť je rastlinná". 

Pozvanie pre účasť na online konferencii prijal jeden z víťazov súťaže EIT Food RIS INNOVATION  PRIZES 2020, mladý start-upista z Fakulty biotechnológie a potravinárstva Jaroslav Michalko, ktorý na konferencii prezentoval  inovatívny projekt  EcoDish, s ktorým spolu so svojim kolegom Tomášom Jamborom vyhrali tohtoročné finále súťaže na Slovensku. Ich projekt je zameraný na využívanie poľnohospodárskych zvyškov na výrobu kompostovateľného jednorazového riadu, ktorý sa dá po použití zužitkovať ako výživný kompost alebo krmivo pre zvieratá. Cieľom projektu je riešenie nadmerného používania jednorazových plastov a zároveň spracovať nevyužitý rastlinný materiál z poľnohospodárskej a potravinárskej výroby.

Na Slovensku sa bude online konferencia PLANT-POWERED PERSPECTIVES 2020, konať 14. 10. 2020 v rámci projektu "Jem pre Zem". 

Späť