Prvé nadnárodné stretnutie partnerských univerzít v rámci projektu Erasmus+ KA220-HED - Kooperačné partnerstvá v sektore vysokoškolského vzdelávania
01.02.2022Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre usporiadala 26.01.2022 úvodné nadnárodné stretnutie v rámci projektu Erasmus+ KA220-HED - Kooperačné partnerstvá v sektore vysokoškolského vzdelávania „Fostering Internationalisation in Higher Education byBioFood Virtual Labs“ (2021-1-SK01-KA220-HED-000032062). Stretnutie sa konalo on-line a bolo zamerané na prezentáciu projektu, účelov, výstupov, aktivít, úloh, harmonogramu projektu a zmluvných záležitostí.
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre usporiadala 26.01.2022 úvodné nadnárodné stretnutie v rámci projektu Erasmus+ KA220-HED - Kooperačné partnerstvá v sektore vysokoškolského vzdelávania „Fostering Internationalisation in Higher Education byBioFood Virtual Labs“ (2021-1-SK01-KA220-HED-000032062). Stretnutie sa konalo on-line a bolo zamerané na prezentáciu projektu, účelov, výstupov, aktivít, úloh, harmonogramu projektu a zmluvných záležitostí.
Prof. Kolesárová, koordinátorka projektu, predstavila projekt, hlavný cieľ a čiastkové ciele, ako aj očakávané výsledky projektu BioFoodVirLabs. Hlavným cieľom projektu je podpora vysokoškolského vzdelávania prostredníctvom rozvoja a podpory nových foriem diaľkového a dištančného vzdelávania, nových vzdelávacích a vyučovacích metód a prístupov zameraných na odborné vysokoškolské vzdelávanie v oblasti biológie, biotechnológie a potravinárstva. Očakávanými výsledkami projektu sú: (1) Virtuálne laboratóriá v troch oblastiach (biológia, biotechnológia a potravinové vedy), (2) Knižnice virtuálnych laboratórií: zdroje, vedecké metodológie, multimediálne materiály, výskumné vzdelávacie činnosti, interaktívne objekty , video a audio tutoriály, virtuálne experimenty, interaktívne vzdelávacie činnosti.
Zástupcovia troch partnerských univerzít: Mendelovej univerzity v Brne (Česká republika), Univerzity v Debrecíne (Maďarsko), Vysokej pedagogickej školy (Poľsko) predstavili svoje tímy zapojené do projektu, fakulty, zariadenia a laboratóriá, ktoré slúžia na výučbu.
Po prezentačnej časti vedecký pracovník Výskumného centra AgroBioTech SPU v Nitre Dr. Filip Tirpák predstavil projekt Implementation of innovative genomic approach in creation of nuclear dairy herds to enhance qualitative and productive traits Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, NUKLEUS 313011V387, spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, ako príklad dobrej praxe.
Na konci stretnutia prediskutovali partneri projektu plánované úlohy a zodpovednosti. Prof. Kolesárová poďakovala partnerom za účasť a ich aktívny prístup na stretnutí.