XX. vedecká konferencia študentov I. a II. stupňa vysokoškolského štúdia s medzinárodnou účasťou

Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre organizuje vo štvrtok 21.04.2022 v poradí XX. vedeckú konferenciu študentov (ŠVK).

Konferencia sa bude konať v čase od 9:00 do 15:00 hod. kombinovonou formou, prezenčne a online cez aplikáciu MS Teams.

ŠVK sa realizuje formou prezentácie individuálnej alebo skupinovej tvorivej činnosti študentov, ktorí pod vedením pedagogických a vedecko-výskumných pracovníkov vypracujú prácu, ktorú následne prezentujú na konferencii.

Konferencia je určená pre študentov I. a II. stupňa vysokoškolského štúdia.

V prípade záujmu zaradíme tento ročník aj sekciu pre študentov stredných škôl, ktorí prejavia záujem o prezentáciu svojich študentských vedeckých projektov v oblasti potravinárstva, biológie a biotechnológií.

Aké výhody prináša účasť na ŠVK?

- konferecia je zadarmo – účasť nie je podmienená platbou konferenčného poplatku,

- každý účastník získa certifikát o účasti,

- tri najlepšie práce v každej sekcii budú ocenené diplomom a mimoriadnym štipendiom alebo vecnou cenou,

- víťazné práce vo vybraných sekciách postúpia do súťaže o najlepšiu prácu ŠVK vypísanej Literárnym fondom,

- výstupom je publikácia – zborník recenzovaných abstraktov,

- výhody pre ďalšiu kariéru – vystúpením na konferencii získa účastník cenné skúsenosti a naučí sa úspešne čeliť otázkam odbornej komisie; výborné umiestnenie a publikácia zvyšujú šancu prijatia na doktorandské štúdium,

- získanie nových kontaktov – na konferencii je možnosť spoznať nových ľudí pracujúcich v odbore a nadviazať spoluprácu.

Ďalšie informácie s možnosťou prihlásenia sú uvedené na stránke: https://svk.fbp.uniag.sk/